Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.

Dopravný terminál Biela Púť

Miesto
Jasná - Biela Púť
Kategória
Zimné strediská
Rok
2018
Stav
momentálne vo výstavbe

Dopravný terminál Biela Púť vzišiel z architektonickej súťaže. Ide o dojazdový areál - údolnú stanicu novo navrhovaného dopravného zariadenie v lokalite Jasná - Biela Púť v blízkosti existujúceho zasnežovacie jazera - 15 MGD Biela Púť - Priehyba 15-miestna kabínková lanovka s nástupiskom je navrhnutá nad parkoviskom a celý areál bude zakomponovaný do budúceho centra lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry.

 

Objekt predpokladá základnú vybavenovest návštevníkov a tiež zagarážovanie vozňov lanovej dráhy. Je tiež navrhnutý variant, kde dopravný terminál na Bielej Púti nebude len vstupom do strediska - kvôli značnej predimenzovanej kapacite lokality, ale bude len medzistanicou na trase Lúčky NT - Biela Púť - Priehyba. Vďaka tomu by sa značne odľahčila spomínaná lokalita Biela Púť, keďže nástupný bod a kumulácia návštevníkov by sa stiahla do nižšie položenej lokality na Lúčky NT.

 

Dopravný terminál Biela Púť