Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.

Dopravný uzol Priehyba

Miesto
Jasná - Priehyba
Kategória
Zimné strediská
Rok
2018
Stav
momentálne vo výstavbe

Dopravný uzol Priehyba vzišiel z architektonickej súťaže. Ide o uzol - vrcholová stanica novo navrhovaného dopravného zariadenie v lokalite Jasná - Priehyba v blízkosti existujúcich dopravných zariadení - 15 MGD Biela Púť - Priehyba.


Vrcholová stanica je logisticky napojená na Funitel /24 miestna kabínková lanovka/ smerujúca na Chopok - severný hrebeň
V priestore medzi obidvomi zariadeniami je navrhnutá gastro prevádzka. Lokalita je odkázaná na kumuláciu návštevníkov keďže do lokality Priehyba vyusťuje okrem vyššie spomínaného zariadenia Funitel, tiež 6CLD Záhradky - Priehyba /6-miestna sedačková lanovka/ a Twinlinner  -šikmý koľajový vyťah z lokality Kokliesko.


Designovo je výstupná stanica + gastro ladená k stanici Funitel - ktorej, nami navrhnutá architektúra /tiež komplex Chopok/ bol už  minulosti nominovaný na architektonické ocenenia odbornou verejnosťou. Tento projekt ešte vzdvihuje klvality moderne stvárnenej lokality.

 

Dopravný uzol Priehyba